EKOSIA I PRZYSZŁEK UCZĄ JAK SEGREGOWAĆ ODPADY !

Ekosia W ramach prowadzonej w 2023 r. kampanii edukacyjnej Związek Międzygminny „Eko-Przyszłość” z siedzibą w Nowej Soli przygotował dla dzieci z klas I-III uczęszczających do szkół podstawowych, autorski komiks z Ekosią i Przyszłkiem wraz z konspektem dla nauczyciela. Komiks edukacyjny jest publikacją obrazkowo-słowną, która ma na celu zainteresowanie ucznia treściami związanymi z segregacją odpadów.  

PrzyszlekDodatkowo w ramach prowadzonej kampanii przygotowanych zostało 5 ogólnodostępnych filmów tematycznych w zakresie poprawnej segregacji odpadów komunalnych tj.: Papier, Metale i Tworzywa Sztuczne, Szkło, Bioodpady i Odpady Zmieszane. W filmach występują spersonizowane lalki typu mappute  o wdzięcznych imionach: Ekosia  i Przyszłek, które grają główne role w przygotowanych filmach animacyjnych dla dzieci i zachęcają do proekologicznego działania. Zapraszamy do oglądania!

Aplikacja mobilnaCałość kampanii informacyjno – edukacyjnej dopełnia kontynuacja dostępności darmowej aplikacji na telefon, która wraz z wyżej wymienionymi działaniami, jest kolejnym elementem ww. kampanii współfinansowanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze przeprowadzonej w 2023 r. przez związek. Wystarczy wyszukać w sklepie Google Play dla systemu Android lub Apple Store dla systemu iOS (dla iPhon-ów) nazwę Eko-Przyszłość z logo Związku Międzygminnego „ Eko – Przyszłość” (zielony listek) i pobrać aplikację.  Po pobraniu należy wpisać swój adres (w przypadku braku nazwy ulicy w wyszukiwarce należy pozostawić pole ulicy puste lub ponownie wpisać nazwę miejscowości), ustawić powiadomienia i gotowe! Aplikacja oprócz przypominania o terminie odbioru odpadów zawiera wiele cennych informacji m.in. dot. segregowania odpadów i punktach PSZOK.

QRSzczegółowe informacje na temat działania aplikacji dostępne są na stronie internetowej związku www.eko-przyszlosc.pl bądź po jej pobraniu.

Projekt  współfinansowany z Wojewódzkiego  Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze